Historia klubu

Klub wg danych, które posiadam od byłych zawodników powstał w 1974r. jako Ludowy Zespół Sportowy "Pogoń " Wierzchowo. W 2003r. powstało stowarzyszenie, a zespół zmienił nazwę na Ludowy Klub Sportowy " Pogoń ". Pierwszym prezesem klubu był Stanisław Zdunek. Największe osiągnięcie drużyny to gra w klasie okręgowej w sezonie 2003/2004. Ówczesna drużyna prowadzona przez Henryka Wrońskiego awansowała o dwie ligi wciągu dwóch sezonów. Najciekawsze mecze, dostarczające wielu emocji, to występy w Pucharze Polski, gdzie Pogoń grająca jeszcze w klasie B (ok.2001 roku) odprawiała takie drużyny jak Darłovia Darłowo, by sama odpaść dopiero w późniejszej fazie pucharu z drużyną Gwardii Koszalin która grała wówczas w III lidze. Obecnie Pogoń występuję w: A klasa Koszalin gr. 3, a jej prezesem jest Świdziński Krzysztof.

W klubie grali między innymi: Henryk Wroński, Adam Kozłowski, Arkadiusz Kakao, Piotr Walczak, Krzysztof Jabłoński, Michał Boderek, Kamil Catewicz, Rafał Glanc, Henryk Boderek, Wiesław Polanowski.

Wiadomości (utwórz nową)